08/05/14 09:07

ФИФА наказа бившия треньор на Гърция с 8 мача за обида към съдия

/КРОСС/Дисциплинарната комисия на ФИФА наказа вече бившия селекционер на Гърция Фернандо Сантош за осем международни мача заради словесни обиди към официални лица. Португалският специалист влезе в словесен конфликт с рефера на осминафинала с Коста Рика на световното първенство. Съдията изгони Сантощ в продълженията при резултат 1:1, а балканският отбор загуби с 3:5 след дузпи и отпадна. На следващия ден договорът на специалиста с гръцката федерация изтече. Според ФИФА селекционерът е показал "неспортсменско поведение към официалните лица на мача". Той ще изтърпи наказанието със следващия национален отбор, който поеме. Санкцията по всяка вероятност ще сложи край на кариерата на Сантош сред топ отборите на национално ниво, въпреки че може да обжалва решението. ФИФА наказа и един от медиците на Италия Алдо Еспозито за шест срещи, който също е показал неспортсменско поведение в решителния мач от група D между "скуадра адзура" и Уругвай. Дисциплинарната комисия потвърди и наказанието на Луис Суарес за девет мача на Уругвай заради ухапването на италианеца Джорджо Киелини в същата среща. Новият нападател на "Барселона" вече изтърпя една от тях в осминафинала с Колумбия на мондиала. По-тежката част от наказанието на уругваеца е 4-месечната забрана да се занимава с каквито и да е футболни прояви. Това възпира Суарес дори да тренира с новите си съотборници до 25 октомври