08/05/14 09:58

"Юнайтед" с трофей, победа над "Ливърпул" и чек за $1 млн.

/КРОСС/Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:1 на финала на силния международен турнир Intermational Champions Cup в САЩ. Мачът се игра на "Сън Лайт Стейдиъм" в Маями, Флорида. Резултатът бе открит в 13-ата минута от Стивън Джерард, изпълнил точно дузпа, отсъдена заради нарушение на Фил Джоунс срещу Рахийм Стърлинг: 1:0 за Ливърпул. До края на полувремето мърсисайдци доминираха, но не успяха да реализират повторно. През втората част настъпи пълен обрат, макар и тя да започна с натиск на Ливърпул. В 55-ата минута капитанът на Юнайтед Уейн Рууни изравни, а две минути по-късно Хуан Мата със силен шут от границата на наказателното даде преднина на Червените дяволи: 2:1. В 64-та минута бе отменен втори гол на Рууни, но попадението на съотборника му Лингард в 88-ата минута бе зачетено: 3:1 за Юнайтед. Спечеленият трофей, придружен от чек на стойност 1 млн. долара, е първи за новия мениджър на "червените дяволи" Луис Ван Гаал, извел Холандия до бронзовите медали на завършилия неотдавна Мондиал в Бразилия. Победата на Юнайтед срещу Ливърпул бе само черешката на тортата. Фантастичното представяне на отбора на турнето в Северна Америка стартира с разгромното 7:0 срещу Лос Анджелис Галакси, продължи с 3:2 срещу Рома, победа над Интер след дузпи и още една, особено сладка - 3:1 срещу Реал Мадрид. video:http://www.youtube.com/watch?v=PFTykv12sbE