08/06/14 05:01

“Юнайтед” вдигна първа купа при Ван ГаалNew material

„Манчестър Юнайтед” спечели първата си купа под ръководството на новия мениджър Луис ван Гаал, макар и в приятелски турнир. „Червените дяволи” надиграха „Ливърпул” с 3:1 в Маями във финала на Интернешънъл чемпиънс къп и дадоха заявка, че още през този сезон ще се върнат в битката за най-големите трофеи след миналогодишния провал при треньора Дейвид Мойс.

Пред повече от 50 хиляди зрители на стадиона в щата Флорида

мърсисайдци поведоха в резултата

още в 13-ата минута. Стивън Джерард се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Фил Джоунс срещу Рахийм Стърлинг. „Юнайтед” осъществи обрат след почивката, стартирал с изравнителния гол на Уейн Рууни в 55-ата минута. Само две по-късно Хуан Мата изведе напред „червените дяволи”, а две минути преди края пък Йесе Лингард вкара трети гол в мрежата на „Ливърпул”. Освен купата играчите на Ван Гаал заработиха и чек на стойност 1 милиона долара от наградния фонд на турнира.

„Тази победа е важна за феновете ни, защото е срещу нашия голям противник „Ливърпул”. За мен все пак е много по-важно е да бием „Суонзи” в първия мач от новия сезон”, заяви Ван Гаал. Той отличи специално Рууни, избран за най-добър играч на турнира. „Той

винаги е победител

Заслужаваше наградата, защото вкара голове и направи асистенции. В същото време ние се бранехме много добре и има няколко защитници от състава ни, които също можеха да бъдат отличени с приза”, добави холандският специалист.

Както вече е известно, Ван Гаал няма да разчита на сънародника си Робин ван Перси за старта на английското първенство след седмица. „Лалето” получи по-дълга почивка след световното първенство, като едва вчера направи първата си пълноценна тренировка на базата в Карингтън. Освен Ван Перси под въпрос за началото на шампионата са още Фелаини и Янузай.