08/18/14 12:59

Десислава Георгиева е на полуфинал на скул на Младежките олимпийски игри

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Десислава Георгиева, се класира за полуфиналите в дисциплината скул на Младежките олимпийски игри, които се провеждат в Нянджинг, Китай. 16-годишната състезателка на клуб ,,Черпоков"- Пловдив постигна най-добро време в репешажите. Деси преодоля 1000-метровото разстояние за 3:50.42 мин. при пълно безветрие. Победителките в останалите серии дадоха по-слаб резултат от нея - французойката Камил Жиле финишира за 3:51.312 мин., чехкинята Анна Забова - за 3:52.93 мин., а британката Анна Торнтън - за 3:53.67 мин. Така Деси се класира за полуфиналите утре, като ще гребе в пети коридор на първия полуфинал. Ако се класира сред първите три състезателки тя ще влезе във финал „А", чрез който ще се разпределят медалите в дисциплината. На 4-тия международен гала шампионат по тенис на маса „Асарел Медет", гр. Панагюрище, Спортният талант на „Еврофутбол" Петьо Кръстев, спечели групата си, но получи нелепа контузия на загрявката преди основната схема и не можа да завърши срещата си от първия кръг. Тази седмица други двама Спортни таланти на „Еврофутбол" ще вземат участие в голям форум - Европейското първенство по лека атлетика за параолимпийци в Суонзи, Великобритания. Михаил Христов ще участва в сряда и четвъртък в дисциплините скок на дължина и 100 метра, а Камен Минков ще се бори за медали в бяганията.