(http://www.klassa.bg/)
Телевизиите отвръщат на удара
Макар че за телевизията интернет ще промени всичко до 2020 г., не всичко е загубено. Защото според международната компания Accenture установените играчи в телевизионния сектор не са казали последната си дума.Първоначалният шок от дигиталните технологии отмина, традиционните играчи остават в стабилна позиция благодарение на каталозите със съдържание, които могат да препродават на по-голям брой дистрибутори. По-ловките успяват да се измъкнат от трудната ситуация.
Още повече че макар Нетфликс, Ю Тюб и Амазон да продължават устремния си напредък, офанзивата на други нови играчи от дигиталните високи технологии показва признаци на колебание – Майкрософт и Интел изостават, а Епъл продължава да отлага появата си.
Последното изследване на Accenture показва мълниеносното издигане на OTT (over-the-top, т.е. доставяне на съдържание онлайн без намесата на интернет доставчика) и огромния потенциал на онлайн видеата за всички актьори, както нови, така и традиционни.
Констатацията? Не всичко е загубено за телевизиите, ако възприемат бързо нови рефлекси и се възползват от връзката със зрителите вместо да работят по стария начин с не много гъвкави IT процеси.
Разпространителите контраатакуват. Смятаха ги за осъдени в краткосрочен или средносрочен план от цифровите гиганти, но им остават боеприпаси, достатъчно връзки и партньорства, за да организират поне един отговор на предложенията на интернет компаниите.
Сп. "Варайъти" обяснява след провалената сделка между Рупърт Мърдок и Тайм Уорнър защо дигиталните гиганти вече не могат да вземат собствеността на HBO и Си Ен Ен, припомняйки провала през 2000 г. с AOL.
Освен това неотдавнашен доклад на американския банкер Терънс Каваджа показва, че северноамериканският индустриален комплекс от съдържание/разпространение все още има солидни запаси, за да се финансира, най-вече като обвързва абонатите с договори, които "субсидират" телевизиите, обединени в различни групи.
Accenture показва къде традиционните разпространители все още имат средства да се борят с другите видове актьори:
Дигиталните компании вече не се колебаят сами да произвеждат, а резултатът от това е намаляване на средната цена на час съдържание. По-евтино, също толкова популярно, дали това е печеливша формула?
Така че предизвикателствата са доста реални за аудио-визуалните компании, които няма да съумеят да помръднат, счита Accenture. Навиците от миналия век трябва да бъдат забравени и всички служители – от асистентката до генералния директор, трябва да се мобилизират в новата корпоративна култура, ако не искат да ги възприемат като динозаври.
В заключение:
Изграждайте солидни IT и цифрови компетенции в организацията си, прожектирайте програмите си върху колкото се може повече екрани, създайте ясна и мултиплатформена стратегия от права, преструктурирайте се като поставите потребителя в центъра, изследвайте възможности за партньорства, защото в наши дни не всичко може да се постигне сам, особено със скоростта, с която вече се развиват нещата, прегърнете новия свят, а тези, които не го разбират или се страхуват от него, нека се учат от младежите или да поискат от компетентен приятел да им помогне.
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2014/08/23