08/24/14 07:30

“Атлетико” грабна и Суперкупата

Шампионът на Испания „Атлетико” (Мадрид) спечели и Суперкупата на страната, след като победи „Реал” с 1:0 на своя стадион „Висенте Калдерон”. С общ резултат 2:1 Дюшекчиите грабнаха трофея за 5-и път в историята си и за първи път от 29 години насам.

Единственото попадение в реванша, в който на домакините им стигаше и нулево реми,

падна още във втората минута

Комбинация във въздуха между новите попълнения Антоан Гризман и Марио Манджукич изведе на стрелкова позиция хърватския таран, който простреля Икер Касияс. „Белите” се опитаха да отвърнат бързо, но Хамес Родригес пропиля двете най-добри положения преди почивката.

В края на полувремето наставникът на „Атлетико” Диего Симеоне беше изгонен заради протест към четвъртия съдия на двубоя. Реферът Давид Фернандес Борбалан обаче пожали Кристиано Роналдо, който влезе след паузата. При изпълнение на корнер пред вратата на домакините носителят на „Златната топка” свали с юмруци на земята бранителя на домакините Диего Годин. Арбитърът вдигна само жълт картон на португалеца въпреки откровените удари без топка. „Реал” все пак завърши в намален състав след втори жълт картон за Модрич в края.

От състава на „белите” отсъства Анхел ди Мария, който всеки момент вероятно ще напусне „Сантяго Бернабеу”.

Не се нуждаехме от Ди Мария

През второто полувреме загубихме контрола върху мача и дори дадохме повече възможности на „Атлетико”, заяви наставникът на Кралския клуб Карло Анчелоти. Наскоро италианецът обяви, че тимът му може да спечели всичко тази година. „Не сме говорили за спечелването на шест трофея. Просто казах, че сме най-добрият кандидат за купите. Не играхме добре този мач, но е по-добре да загубиш този мач, отколкото финала на Шампионската лига в Лисабон”, допълни Анчелоти.