09/17/14 06:31

Силен Лудогорец загуби драматично на "Анфийлд"

Ливърпул победи Лудогорец с 2:1 в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Двубоят бе дебютен за българския тим в най-престижния футболен турнир, а мърсисайдци се завърнаха в Шампионската лига след петгодишно отсъствие. През първата част домакините имаха повече положения за гол. В 23-ата минута Балотели стреля, а защитник на разградчани изби, но топката попадна у Стивън Джерард, чийто силен удар бе избит от вратаря Борян.

В 39-ата минута Лалана пропусна да се разпише сам срещу вратаря и в крайна сметка топката бе изчистена от Анисе.

След почивката по-добрите положения бяха за българския тим. В 65-ата минута Безяк бе най-близо до гол за българския отбор, но негов удар срещна страничната греда. Пропуски направиха още Минев, Кайсара и Мишо Александров.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Балотели се пребори за топката в наказателното поле и нанесе точен удар, откривайки резултата в полза на Ливърпул. В последната минута на добавеното време Дани Абало наказа грешка на вратаря и защитата в червено и изравни - 1:1. В добавеното време стражът на българите Борян сбърка фатално и направи дузпа, която Стивън Джерард превърна в гол.