09/28/14 14:15

България стана шампион по скуош на Балканите

Българските национали по скуош станаха балкански шампиони след победа над Хърватия на Балканските игри, проведени в Букурещ. Българският отбор бе в състав Стелиан Станков, Николай Ангелов, Стоил Жилев и Костадин Симеонов. Мъжкият ни скуош отбор печели за първи път шампионската титла от турнира. Дамският ни отбор заслужи сребърните медали, което е първо отличие за тях от турнирите на полуострова. На финала при мъжете националите се справиха с Хърватия с 2-0 победи, за да триумфират. Държавният първенец Стелиан Станков записа победа с категоричното 3:0 гейма. След него Николай Ангелов донесе крайния успех. В много оспорван двубой хасковлията надделя с 3:2 гейма. Останалите двама българи в състава бяха Стоил Жилев и Костадин Симеонов. Дамите от своя страна играха мач за второто място срещу домакините от Румъния. В решителния двубой националките се наложиха с 3-0. Чисти победи записаха държавната шампионка Бистра Манева, Деница Кирилова и Йоана Краева . Четвъртата участничка в отбора беше Анелия Дукова.   "Много сме щастливи от успехите в Букурещ! Организацията на Балканиадата беше отлична", заяви Бистра Манева пред сайта racketi.com.