09/29/14 10:30

Григор Димитров продължава в Пекин след трудна победа срещу Вердаско

Григор Димитров успя да постигне трудна победа в три сета (6:1, 3:6, 6:3) срещу испанеца Фернандо Вердаско в първия кръг турнира в Пекин. Мачът продължи 1 час и 36 минути. В следващия кръг българинът ще се изправи срещу победителя от срещата между Жулиан Бенето (Франция) и Пабло Андухар (Испания). При нова победа най-вероятният му съперник на четвъртфиналите ще бъде водачът в световната ранглиста, сърбинът Новак Джокович.   Първият сет на мача с Вердаско приключи само за 19 минути при тотална доминация на Димитров. Той поведе бързо с 5:0 след два пробива, а съперникът му взе единственото си подаване в шестия гейм, когато намали резултата на 5:1. Сетът приключи с гейм на нула за Димитров.   Във втория сет обаче испанецът показа коренно различен тенис. Той заигра много агресивно, спечели първия си сервис без да даде нито една точка на българина, а във гейм втория стигна и до два брейкпойнта. Димитров ги спаси и с четири поредни спечелени разигравания стигна до 1:1. Вердаско успя да пробие при 3:2 гейма в своя полза, за да дръпне с 4:2 и да не допусне повече съмнения в превъзходството си в този момент от мача. Сетът бе затворен при 6:3 за испанеца.   Последната част започна зле за Димитров, който в самото начало трябваше да отразява две точки за пробив. Силният сервис обаче го извади от трудната ситуация. Решаващият гейм бе при 3:2 за Григор Димитров и сервис на противника му. Българинът стигна до 40:15 в своя полза. Първият брейкпойнт бе неуспешен за него, но при второто разиграване испанецът прати топката в аут и Димитров дръпна в резултата.   Димитров успя да затвърди пробива и поведе с 5:2, но това стана много трудно. Вердаско на два пъти имаше точки за пробив, но не съумя да ги реализира. Геймът бе затворен с ас от българина. Вердаско върна един гейм до 5:3, но Димитров сравнително лесно затвори мача при своя сервис.   По-рано през деня Цветана Пиронкова също успя да се класира за втория кръг на турнира в Пекин, след като победи убедително с 6:4, 6:1 рускинята Мария Кириленко. Следващата съперничка на преминалата през квалификациите на силния турнир българка най-вероятно ще е водачката в световната ранглиста Серена Уилямс.   Българката бе улеснена от слабата игра на Кириленко, която заради операция на коляното в началото на сезона загуби много позиции в световната ранглиста и падна от 10-то до 136-ото място.