10/06/14 11:05

Григор Димитров запази позиции в световната ранглиста

/КРОСС/ Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази десетото си място в световната ранглиста малко преди старта на Мастърса с награден фонд $6,521,695 в Шанхай. 23-годишният Димитров, който миналата седмица достигна до четвъртфиналите на турнира в Пекин, остана с актив от 3710 точки. Лидер в класацията на АТП продължава да бъде шампионът от "Уимбълдън" Новак Джокович (Сърбия) с 12150 точки. Втори победителят на "Ролан Гарос" Рафаел Надал (Испания) с 8455 точки. На трето място е Роджър Федерер (Швейцария) със 8170 точки. Стан Вавринка е четвърти, а Давид Ферер - пети. Челната десетка остава почти непроменена от миналата седмица. Единствено Кеи Нишикори и Томаш Бердих си размениха местата, като японецът е вече шести, а чехът заема №7. Милош Раонич и Марин Чилич са останалите двама, които допълват Топ 10 съответно на осмо и девето място. Кеи Нишикори е само на 60 точки зад Давид Ферер. Роджър Федерер пък се доближи на 285 зад Рафаел Надал. Кевин Андерсън се изкачи с три позиции и записа рекордното в кариерата си №16. Давид Гофен пък прави скок от четири места и от тази седмица е №27.