10/14/14 08:12

България загуби и от Норвегия и намали шансовете си за Евро 2016

Националният отбор на Българиязагуби от има на Норвегия като гост с 1:2, като това е втора поредна загуба за него в квалификациите за Европейското първенство през 2016 година. Отборът, воден от Любослав Пенев, изигра слаб мач и намали шансовете си за класиране. Резултатът откри Тарик Елионуси в 13-ата минута, а в края на първото полувреме защитникът Николай Бодуров изравни, след като отбеляза с глава. В 72-та минута обаче резервата Хавард Нилсен донесе победата за домакините, която е първа за последните осем мача на отбора. Това е втора поредна загуба за Българите, които само преди няколко дни загубиха от фаворита Хърватия. Следващият мач на България е след месец в София срещу Малта. България е на четвърто място с три точки в групата (от победата срещу Азербайджан), докато Италия и Хърватия имат по девет, а Норвегия е с шест. ”Напълно съм наясно, че когато няма резултати първият, който си отива, както знаете, е треньорът. Има Изпълком, ще се решава. Ние продължаваме да се борим за нашата реална цел – третото място. Наистина стартирахме лошо в квалификациите, но все още сме в играта и ще продължаваме да се борим”, каза треньорът Любослав Пенев. Първите два отбора в групата се класират директно за Евро 2016,  а третият играе бараж. "Остават не малко мачове, бихме искали да сме с повече точки. Оставаме още в играта. Ако се целим в третото място, директният ни съперник е Норвегия, те са просто с повече три точки повече от нас", каза още Пенев.