10/14/14 08:08

България загуби шансовете си за Евро 2016 във Франция

/КРОСС/Националният отбор на Норвегия надви България с 2:1 снощи в Осло. Българските футболни национали записаха отново срамна загуба и пропиляха рано шансовете си за класиране на Евро 2016 във Франция.Головете за скандинавците бяха дело на Тарик Елионуси в 13-ата минута, а Николай Бодуров изравни в 43-ата с глава. Резервата Хауард Нилсен в 72-ата минута донесе първата победа на "викингите" над България в официален мач след осем опита. Конкурентите ни в групата - Италия и Хърватия, победиха съответно Малта с 1:0 и Азербайджан с 6:0, и са с пълен актив от 9 точки след 3 мача. Норвегия е на трета позиция с 6 т., а тимът ни е на 4-то място с 3 т. Следващият ни мач е срещу Малта в София на 16 ноември. Именно груба грешка в българската защита доведе до откриването на резултата между Норвегия и България, още в 13-та минута на мача от европейските квалификации. Извеждащ пас от дълбочина, отправен от Шелбред. Тарик Елиунуси бе изпуснат от Апостол Попов, а Николай Михайлов не направи абсолютно нищо, за да спре минаващия покрай себе си нападател. Елиунуси размина всички в българския пеналт и се разписа за 1:0. В 42-та минута след центриране на Манолев отдясно, Венци Христов засече с глава, но от външната страна на мрежата. Минута по-късно, дойде и изравняването. Центриране от корнер на Георги Илиев, намери Бодуров на точното място, и въпреки че бе натиснат от Тетей, защитникът успя да отбележи с глава