10/16/14 10:29

Григор Димитров стартира с победа защитата на титлата си в Стокхолм

/КРОСС/Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира с победа защитата на титлата си на тенис-турнира вшведската столица Стокхолм с награден фонд 593 705 евро. Поставеният под номер 2 Димитров, който почиваше в първия кръг на надпреварата, победи в оспорван мач Теймураз Габашвили (Русия) със 7:5, 7:6(4) за 1:54 час и се класира за  четвъртфиналите. Българинът започна отлично мача и след два пробива поведе с 5:1, а след това сервираше за първия сет. Габашвили обаче взе следващите четири поредни гейма и изравни резултата. Димитров успя да прекъсне серията на съперника си в 11-ия гейм за 6:5, а след това с третия си пробив в двубоя взе първата част след 55 минути игра. Във втория сет шампионът от миналата година стигна пръв до пробив в шестия гейм, когато поведе с 4:2. Габашвили обаче отново не се предаде, върна пробива, след което взе и подаването си за 4:4. След това двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек. В него Димитров поведе с минипробив за 2:0, но Габашвили направи обрат - 4:3. След това обаче първата ракета на България показа класа и здрава психика, спечели четири поредни точки и стигна до победата. Така Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста и 15 360 евро от наградния фонд. Българинът ще играе на четвъртфиналите с победителя от мача между номер 6 Жереми Шарди (Франция) и Джак Сок (САЩ), който е днес