10/27/14 12:19

„Еврофутбол”: Митко Ценов и Милица Мирчева шампиони по крос кънтри

/КРОСС/ Четирима Спортни таланти на „Еврофутбол" стартираха по терените у нас и показаха за пореден път, че българската букмейкърска къща подкрепя истинските победители. Трима от тях не се уплашиха от студа, калта и натрупалия сняг в местността Ридо край Самоков и стартираха на Националния шампионат по крос кънтри, който се проведе на 25.10.2014 г. И не само това - Митко Ценов и Милица Мирчева спечелиха златните медали при младежите и девойките до 23 години, а Диянка Давидова грабна среброто при жените. Рекордьорът ни на 3000 м с препятствия - Митко Ценов, измина 8-километровото трасе за 29:07 мин. и стъпи на най-горното стъпало на стълбичката за награждаване. Съотборничката му от СК „Атлет" (Мездра) - Милица Мирчева, завърши първа при девойките до 23 години, като премина 6-те километра за 23:30 минути. „За мен времето беше идеално", коментира Милица веднага след състезанието. Диянка Давидова - Спортен талант на „Еврофутбол", се поздрави със сребърното отличие от шампионата при жените, след като преодоля 8-те километра с време 37:02 мин., а шампионка е Яна Георгиева. Любомир Костов - младият ни голфър и неговите съотборници Асен Михайлов и Владислав Маринов се класираха на 18-то място на Европейското клубно първенство за мъже в Правец. 23 отбора от Австрия, Белгия, Дания, Англия, Естония, Финландия, Франция, Германия, Гърция, Холандия и др