11/11/14 19:07

Федерер с решителна крачка към полуфинала в Лондон

/КРОСС/ Шесткратният шампион и рекордьор по титли Роджър Федерер направи решителна крачка към полуфиналите в заключителния турнир на АТП, след като постигна бърза победа с 6:3, 6:2 срещу Кей Нишикори. 33-годишният швейцарец не срещна особени трудности и във втората си среща в Лондон, като му бяха нужни само 70 минути, за да преодолее съпротивата на японеца. В първия си двубой той преодоля Милош Раонич за 89 минути. С успеха Федерер се утвърди на първото място в група В. Той може да си гарантира класиране за полуфиналите още тази вечер, ако Раонич победи Анди Мъри, или ако шотландецът спечели в три сета. В противен случай швейцарецът ще се нуждае само от един сет срещу олимпийския шампион в четвъртък. Въпреки днешното поражение Нишикори, който е дебютант във финалите на АТП, запазва добри шансове да продължи към полуфиналите, ако спечели срещу Раонич в последния си двубой. Японецът не успя да се противопостави на Федерер, като основната причина за това бяха много слабите му показатели на начален удар - един ас, пет двойни грешки, 53% вкаран първи сервис, 67% спечелени точки от първи сервис и 45% от втори. Той започна агресивно мача и имаше шанс да пробие в самото начало, за да поведе с 2:1. Федерер обаче измъкна подаването си, след което на свой ред получи възможност за пробив. За разлика от своя съперник, шесткратният шампион се възползва, повеждайки с 3:1, и от този момент до края не изпусна контрола върху мача