12/07/14 23:34
(http://pik.bg)

Нова инициатива в интернет: Нека филмът "Хан Аспарух" да смачка Азис с 15 милиона гледания! (видео)

Нова инициатива в интернет: Нека филмът "Хан Аспарух" да смачка Азис с 15 милиона гледания! (видео)

Нова инициатива набира скорост в интернет.

Нека да върнем най-великия български филм "Хан Аспарух" на върха в класацията за най-гледани български видеа в "Ютуб''.

В момента най-гледаното българско видео в "Ютуб" e песента "Мразиш" на Азис, която е набрала умопомрачителните 15,281 милиона гледания, пише petel.bg.

Великият български филм "Хан Аспарух", епос за началото на нацията ни, има едва 162 хиляди гледания в третата си най-зрелищна серия.

Първата е гледана само 56 хиляди пъти.

В коментарите зрители със съжаление отбелязват, че опитите да се заличи самосъзнанието на българите с подмяна на ценностите им и културата им явно вървят успешно.

"Само седим и се чудим как някоя строшена чалга песен има 200 000 гледания, а тази класика с уникални актьори и сцени няма и 10 000...срамота е!", посочват зрители.

Новите звезди на България като плеймейтката Елена Кучкова дори не знаят кой е създателят на Българската държава на Балканите. 

„Хан Аспарух“ е български сериен филм (драма) от 1981 година на режисьора Людмил Стайков, по сценарий на Вера Мутафчиева.

Оператор е Борис Янакиев. Музиката във филма е композирана от Симеон Пиронков. Художник на постановката е Богоя Сапунджиев.

Филмът е направен в село Рибен, Плевенско.

Ако „Хан Аспарух“ бе сниман днес, цената, на която щеше да възлиза продукцията, щеше да бъде 300-400 млн. лева. Сметките направи режисьорът и баща на филма Людмил Стойков. Баща, който днес не знае къде се намира собствената му рожба.Той обаче няма представа колко е струвало заснемането през онези години, когато разходите поела държавата, в лицето на Тодор Живков, а разрешението далаЛюдмила Живкова.

Снимките продължили 11 месеца. За актьорите нямало ни лято, ни зима. Нямало умора, страх от каскади и липса на желание. Нямало и финансови облаги. Много от статистите получавали само по 5 лв. на ден, но това не ги вълнувало. Те искали просто да бъдат част от филма, който ще запечата раждането на българската държава. Общият брой на хората, които работели по цялостното завършване на филма, бил малко под 100 хил. души.

В снимките участвали над 60 хиляди реални лица. Само за справка ще отбележа, че за заснемането на американския филм „Троя“ от 2004 г. са показани милиони воини, които впечатляваха зрителя в кинозалите и го караха да онемява по време на битките. Много малка част от тях обаче са истински статисти (около 200-300 души). Всичко останало е скъпа дигитална обработка и наслагване върху реалния образ. По същия начин е и в много други световно известни кино продукции.

През 1980 г. в голите полета на плевенското село Рибен стълпотворението било толкова мащабно, а битките толкова истински, че от НАТО решили, че страната ни е във военно положение. На държавата и се наложило да дава обяснения, че няма реални бойни действия, а просто се снима филм.

Нека всеки, който се чувства българин да сподели призива, и да вдигнем "Хан Аспарух" на първо място в класацията, където му е мястото!

Свързани новини:

новини от България
graphic
спортни новини
graphic

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване