12/10/14 08:45

Лудогорец загуби с 0:4 от Реал и приключи с европейските турнири

Българският шампион Лудогорец загуби с 0:4 гостуването си на Реал (Мадрид) и приключи участието си в европейските клубни турнири за този сезон. Българите играха 70 минути с човек по-малко в Мадрид, след като Марселиньо спря с ръка топката на голлинията и бе изгонен. Лудогорец остана последен в своята група. Реал (М) и Базел продължават напред в Шампионската лига. Ливърпул ще се пробва в Лига Европа. Въпреки това Лудогорец  стана първия тим от България, който записва точки в груповата фаза на Шампионската лига. ”Орлите” дори успяха да победят Базел като домакини. Реал (Мадрид) на свой ред записа рекорд срещу Лудогорец. Отборът на Карло Анчелоти постигна 19-та поредна победа в Шампионската лига и подобри рекорда на Барселона, който бе от 18 поредни успеха. Първият удар срещу българите в Мадрид бе нанесен техен играч – Марселиньо. Нападателят изби топката с ръка на голлинията и макар веднага след тя да бе вкарана в мрежата от играч на Реал (М), съдията реши да изгони Марселиньо и да отсъди дузпа. Тя бе вкарана от Кристиано Роналдо. В 25-ата минута Роналдо не успя да се разпише от чиста позиция, стреляйки при добавка право в Стоянов. В 38-ата минута Гарет Бейл вкара за 2:0. Англичанинът отбеляза с глава след центриране от корнер. След изгонването на Марселиньо превъзходството на Реал (М) беше повече от осезаемо. Разликата в класите бе очевидна. Второто полувреме не се различаваше особено от първото. В 52-ата минута Бейл пропусна да вкара трети гол, след като бе изведен очи в очи със Стоянов. В 73-ата минута Арбелоа уцели горната греда след удар с глава от съвсем близо. В 78-ата минута Арбелоа обаче успя да вкара след меле в наказателното поле на Лудогорец. В 88-ата минута Медран вкара и четвърти гол след рикошет.