08/12/15 10:02

Барселона спечели Суперкупата на Европа след победа с 5:4 срещу Севиля

Европейският клубен шампион Барселона спечели драматично Суперкупата на Европа, побеждавайки с 5:4 във вторник вечерта тима на Севиля, който е носител на титлата от Лига Европа. Мачът премина през редица обрати. Още в третата минута Севиля поведе в резултата с попадение на Евер Банега от пряк свободен удар. Тогава дойдоха минутите на Лионел Меси. Звездата на Барселона вкара първия си гол от пряк свободен в 7-та минута. Само шести минути по-късно Барса поведе с 2:1 след втори гол на Меси от фаул. Рафиня увеличи преднината на каталунците до 3:1 в 44-ата минута след чудесно подаване от Суарес, което го намери почти на празна врата на няколко метра от голлинията на Севиля. Барселона изглеждаше сигурен победител в 52-та минута, когато самият Суарес вкара за 4:1. Тогава обаче дойде моментът на Севиля. Хосе Антонио Рейес първо намали резултата в 57-ата минута след центриране на Витоло отляво. В 72-ата минута Гамейро изпълни безупречно дузпа за нарушение на Жереми Матийо и намали на 3:4. Йевхен Коноплянка попари Барселона с гол за 4:4 в 81-ата минута след асистенция на Чиро Имобиле. Меси можеше да донесе успеха на европейските шампиони с трети гол от свободен удар в 89-ата минута, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Така мачът влезе в продължения. Решителното попадение за Барса падна в 99-ата минута след удар на Меси, който бе избит от вратаря на Севиля, но топката попадна в краката на Педро и той вкара отблизо за 5:4. Играчите на Севиля получиха няколко шанс отново да изравнят до края на продълженията, но ги изпуснаха.