08/12/15 07:37

Голов трилър в Грузия донесе Суперкупата на Барселона

Барселона триумфира със Суперкупата на Европа в голов спектакъл срещу Севиля в мач, изигран в Тбилиси, Грузия.  Резултатът бе открит от Севиля още в 3-тата минута от Банега, но Барселона успя да отговори още след 4 минути с гол на Лео Меси. До средата на втото полувреме феновете наблюдаха качествен футбол на бързи обороти. Барселона държеше всичко в своите ръце и сякаш до 52-рата минута мачът беше решен при резултат 4-1 за каталунците. Севиля обаче успя да покаже отборен дух и да изравни Барса до края на второто полувреме. В дадените продължения само Барселона нападаше, а по играта на Севиля си личеше, че играчите на Емери са изморени и чакат дузпите. Въпреки защитните действия на Севиля Педро Родригес успя да пробие и да отбележи победното за Барселона попадение в 115-тата минута. 0:1 - Банега (3) 1:1 - Меси (7) 2:1 - Меси (16) 3:1 - Рафиня (43) 4:1 - Суарес (51) 4:2 - Рейес (57) 4:3 - Гамейро (71-д) 4:4 - Коноплянка (81) 5:4 - Педро Родригес (115)