08/13/15 14:45

DANTEK победи Лудогорец в мача на шампионите от „Ариана Аматьорска лига“ 2015

/КРОСС/Шампионът на „Ариана Аматьорска лига" за 2015 г. DANTEK постигна исторически успех срещу професионалния шампион на България. Столичани се наложиха с 6:1 над Лудогорец (Разград) в демонстративния мач, който се игра в центъра на Бургас. Шестте гола във вратата на Лудогорец имаха и известна символика, защото те ознаменуваха края на изключително успешното шесто издание на популярния турнир по минифутбол за аматьори. Мачът се игра на специално изградения мобилен стадион „Ариана Арена" на централния площад „Тройката", където през целия ден имаше забавления за феновете. Обрат с неочакван край DANTEK спечели правото да се изправи срещу четирикратния шампион на България като победител в Големия финал преди месец в Созопол. Очевидно и професионалният подготвителен лагер в Словения е дал отражение, защото аматьорите започнаха много агресивно и играха така до последния съдийски сигнал. Все пак Лудогорец първи отбеляза гол. Още до края на полувремето DANTEK изравни резултата, а след второто полувреме се развихри за цели пет безответни гола. В края дори DANTEK си позволи да намали темпото, тъй като видимо имаше голямо превъзходство. Традиционните участници в „Ариана Аматьорска лига" под името Kletkata се чувстваха по-комфортно на малкия терен и на изкуствената настилка, докато играчите на Лудогорец изпитваха проблеми в организирането на атаките си