08/13/15 05:56

„Барса” грабна Суперкупата на Европа след невиждана битка

„Барселона” спечели Суперкупата на „Европа”, надигравайки „Севиля” с 5:4 след 120-минутен голов екшън на стадион “Борис Пайчадзе” в Тбилиси.Носителят на трофея в Лига Европа пусна първа кръв още в третата минута, когато Евер Банега беше безпогрешен от пряк свободен удар. Европейският първенец обаче не само реагира мигновено, но сътвори пълен обрат за по-малко от четвърт час игра. На два пъти се разписа звездата Лионел Меси, който изнесе лекция за изпълнение на преки свободни удари отблизо и от по-голяма дистанция.Каталунците осъществиха доминацияи след като попадение на Луис Суарес беше отменено заради спорна засада, минута преди паузата уругваецът асистира на Рафиня Алкантара.В началото на второто полувреме Луис Суарес уж сложи точка на спора, но малко по-късно Хосе Антонио Рейес върна един гол за символичните гости. Последваха две груби грешки в отбраната на „Барса” и „Севиля” изравни резултата чрез Гамейро от дузпа и Йевхен Коноплянка.Така изненадващо на фона на показаното се стигна до продължения и пет минути преди задаващите се на хоризонта дузпи, Педро се превърна в герой за своите, правейки добавка след спасения шут на Меси.Така „Барселона” спечели Суперкупата на Европа за рекорден пети път и си върна на „Севиля” за поражението преди девет години в мача за този трофей.След срещата треньорът на победителите Луис Енрике бе безкрайно много доволен от успеха. Той обаче не пропусна да припомни, че футболът познава суперобрати.Специалистът обаче отсече, че севилци са накарали отбора му да трепери до самия край. “Футболът е пълен с неочаквани обрати като цяло. Получаваш гол в самото начало на мача, а в 55-ата минута нещата изглеждат така сякаш си успял да си гарантираш победата. В последните 10 минути обаче трепериш да не загубиш”, обяви той пред журналистите след мача.“Севиля” заслужава много похвали за представянето си и за това, че от 1:4 се върна в мача и успя да стигне до три гола и да изравни резултатадобави той в краткия си коментар. Енрике е и едва четвъртият специалист, който е завоювал този трофей като треньор и играч, а освен него това са сторили още Карло Анчелоти, Пеп Гуардиола и Диего Симеоне. Треньорът на „Севиля” Унай Емери логично бе разочарован, след като отборът му изпусна да сътвори немислим пълен обрат. “Честно казано не знам как да гледам на тази загуба”, промълви специалистът след мача пред журналистите. “Самият факт, че имахме шансове до последно обаче ме кара да се чувствам приятно. Заслужавахме победата, категоричен съм. Гордея се с моите момчета, въпреки загубения финал. Това представяне от наша страна бе един положителен знак за отбора и силен сигнал към нашите съперници какво ги очаква през новия сезон”, завърши той.