08/13/15 12:48

Бронз за Боряна Калейн при девойките, Кристина Ташева е пета при жените

/КРОСС/Боряна Калейн и Кристина Ташева - два Спортни таланта на „Еврофутбол", се представиха отлично на международния турнир по художествена гимнастика за купа "София" на 12.08.2015 г. Боряна се окичи с бронзовия медал при девойките в многобоя, а Криси остана в подножието на почетната стълбичка с 5-то място при жените.  Боряна, която след 10 дни ще навърши 15 години, събра общ сбор от 60.800 точки, като най-висока оценка получи на обръч - 15.600. Съчетанието й на топка на песента „Я кажи ми , облаче ле бяло..." бе много адмирирано от публиката, а за изпълнението си тя заслужи 15.450 т. Останалите оценки на софиянката са 15.000 т. за въже и 14.750 т. за бухалки. Златото спечели Алина Ермолова (Русия) с резултат 63.500 т., а среброто e за друга представителка на Русия - Анна Соколова със сбор от 60.950 т.В същата надпревара, която е съпътстваща Световната купа в "Арена Армеец" (14-16.08.2015 г.), Кристина Ташева се нареди на 5-то място в многобоя при жените, след като на лента допусна изпускане. Криси събра общо 64.150 точки - 16.600 т. на обръч, 15.950 т. на топка, 16.300 т. на бухалки и 15.300 т. на лента. Първа и втора са близначките Дина и Арина Аверина, съответно с 69.400 точки и 69.350 точки, трета е Гулсум Шафизада (Азербайджан) с 67.400 т