08/13/15 11:42

Григор Димитров отпадна от турнира в Монреал след драматична загуба

Най-добрият български тенисист Григор Димитров приключи участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Монреал, след като загуби от Джак Сок със 7:5, 6:7 (5), 5:7 в среща от втория кръг.   Димитров спечели първия сет и пропусна мачбол във втория. В третия сет Григор поведе с пробив, но не можа за задържи преднината си. Той отрази четири мачбола, за да изравни за 5:5, но загуби следващия си сервис гейм и така след два часа и половина игра загуби.   Това беше третата битка между българина и Сок. Досега те си бяха разменили по една победа, като първата беше за българина на турнира в Стокхолм миналата година, а втората беше за американеца в първия кръг на Ролан Гарос през юни. В следващия кръг Сок ще играе срещу Новак Джокович.