08/15/15 17:51

Сребро за ансамбъла ни по художествена гимнастика

Българските гимнастички се представиха отлично на турнира от Световната купа по художествена гимнастика днес. Преди минути ансамбълът ни завоюва сребърния медал в многобоя за съчетанието си с обръчи и бухалки с оценка 35.800. Те се наредиха след състава на Русия (36.900) и изпревариха Беларус (35.700). Момичетата на Ина Ананиева играха пред българска публика в "Арена Армеец", която избухна в аплодисменти и стана на крака след изпълнението им. Ансамбълът ни е в състав Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова, Михаела Маевска и Християна Тодорова. След първия състезателен ден и съчетанията с пет ленти, нашите момичета деляха втората позиция с Беларус. Двата тима получиха абсолютно еднакви оценки (17.800), дори за изпълнение и трудност. В шестицата влизат още ансамблите на Израел, Япония и Украйна. В индивидуалната надпревара отлично се представи Невяна Владинова, която завърши седма в многобоя и се класира за финалите на четирите уреда утре. Мария Матева е 11-та в многобоя и е на финал на топка.