08/16/15 11:40

Джокович и Мъри ще играят във финала на турнира от сериите Masters в Монреал

/КРОСС/ Поставените под номер 1 и 2 Новак Джокович и Анди Мъри ще играят във финала на турнира от сериите Masters в Монреал.  В първия полуфинал сърбинът взе рутинна победа с 6:4, 6:4 над французина Жереми Шарди. Във втория шотландецът разгроми Кей Нишикори с 6:3, 6:0 и от понеделник ще измести Роджър Федерер от второто място в световната ранглиста. Джокович стигна до успеха за 80 минути. Лидерът в световната ранглиста не даде нито една точка за пробив на Шарди, а в същото време спечели три пъти подаването му от пет възможности - веднъж в първия сет и два пъти във втория. 28-годишният французин, който за първи път в кариерата си достигна до подобна фаза на голям турнир, започна много колебливо мача. Той допусна две двойни грешки още в първия гейм, а Джокович се възползва и проби от втората си възможност.До края на сета и двамата печелеха с лекота подаванията си, без да дадат шансове за пробив на посрещащите. Във втората част 47-ият в ранглистата отново имаше проблеми още в първия гейм, но този път спаси две точки за пробив и измъкна подаването си. Джокович обаче стигна до нов шанс в петия гейм и се възползва от него, за да поведе с 3:2. Сценарият от първия сет се повтори и световният номер 1 задържа предимството си, без да даде шанс на съперника му да се върне в мача. Джокович спечели 30-та поредна победа в сериите Masters. Сърбинът не познава поражението от турнира в Шанхай през 2014 година