08/17/15 08:54

Григор Димитров премина първия кръг на турнира в Синсинати

Най-добрият български тенисист Григор Димитров успя да премине първия кръг на турнира от сериите “Мастърс“ в Синсинати след победа с 2:1 (6:2, 3:6, 6:3) срещу чеха Лукаш Росол. Това е втора победа за българина от двата мача срещу Росол. Първият сет започна с два пробива на Димитров, което доведе до преднина от 4:0 гейма в негова полза. Тази преднина бе достатъчна да се затвори сета с 6:2. През втория сет българският тенисист се върна рязко към колебливите си изяви, които го мъчат през целия сезон. Той допусна пробив за 2:4, който не успя да върне и в крайна сметка загуби с 3:6 гейма. В третата част Димитров поведе с 3:2, а след това постигна и ключов пробив  и след това пробив на Росол за 4:2. Това бе достатъчно за крайната победа. В следващия кръг Григор ще срещне победителя от мача Вацек Поспишил (Кан) - Денис Кудла (САЩ).