08/18/15 22:08

Григор Димитров победи Поспишил след два тайбрека

Григор Димитров победи канадеца Вашек Поспишил и се класира на 1/8-финалите на втория кръг от "Мастърс" турнира в Синсинати.  Димитров победи Поспишил в два тайбрека със 7:6(4), 7:6(5). Мачът продължи 1 час и 46 минути.  Българският тенисист реализира ранен пробив и успя да го затвърди за 2:0. По-късно с подаване на нула хасковлията поведе в резултата с 3:1, съобщи sportal.bg. След това обаче Григор Димитров допусна спад и Посшишил върна брейка за 3:3. При 5:5 в първия сет Димитров имаше възможност да направи решителен пробив, като поведе с 40:15. Поспишил обаче се справи и впоследствие се стигна до тайбрек, който българинът спечели. Вторият сет беше оспорван. При 4:4 се откри възможност пред канадеца и той поведе с 40:0. Димитров обаче успя да се справи с положението и взе сервис гейма си. Сетът стигна до тайбрек, а българинът отново излезе победител и спечели мача. Това е третият официален мач между 17-ия в света Григор и 47-ия в класацията на ATP Поспишил. Двамата са играли един срещу друг през 2012, 2014 и 2015 г. И трите мача са завършили с победа за българина. Григор е играл заедно с Поспишил на двойки при юношите на US Open през 2007 г. В следващата фаза Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Анди Мъри и Марди Фиш.