08/20/15 12:19

Мирослав Кирчев се класира на полуфинал на Световното по кану-каяк

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Мирослав Кирчев се класира на полуфиналите на Световното първенство по кану-каяк в Милано. В олимпийската дисциплина на 1000 метра едноместен каяк Миро се справи в конкуренцията във втората серия и финишира първи с време 3:33.797 мин. Напред продължават Василий Погребан от Русия, Фабио Фис от Швейцария, Мартин Нател от Швеция и Агустан Вернис от Аржентина. Мирослав е световен вицешампион в дисциплината от първенството на планетата в Москва през 2014 година. 25-годишният русенец ще се състезава и на 500 метра, където утре от 13.30 часа е стартът на неговата пета серия. В италианския град ще се раздават квоти за Олимпийските игри в Рио де Жанейро догодина. Друг Спортен талант на „Еврофутбол" - Даниел Николов не показва най-доброто, на което е способен на Световното първенство по ветроходство до 21 години в Медемблик (Холандия). 19-годишният варненец заема предпоследното място в клас Лазер Стандарт след проведени 6 гонки. Състезанието продължава до събота.