08/31/15 12:26

Ивайло Иванов с победа и загуба на Световното по джудо

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Ивайло Иванов постигна победа и загуба на Световното първенство по джудо, което се проведе от 24 до 30 август в Астана, Казахстан. В група „А" в категория до 81 кг Иванов постигна победа с „юко" над представителя на Замбия Боас Муньонга и в третия кръг се изправи срещу Робин Пачек (Швеция). Иво водеше почти през цялото време на двубоя, като в средата на срещата постигна „юко". 18 секунди преди края Пачек успя да реализира „вадзари", с което взе и победата. „Разочарован съм. Още го мисля, защото бях във форма, а и този противник го бих преди два месеца", заяви 21-годишният джудист. Следващото му състезание е започващото на 5 септември отборно първенство, на което ще защитава цветовете на германския „Потсдам".  Друг от джудистите на „Еврофутбол" - Марая Любенова, се окичи с бронзов медал при жените от международния турнир в Сиклош, Унгария. При изключително неприятни условия в залата и горещина от 40 градуса Марая загуби единствено от представителки на домакините. При девойките тя е четвърта. Двубоите се играха по системата „всеки срещу всеки", а сред участниците бяха състезателки на Сърбия, Хърватия и Румъния