09/07/15 12:35

Кристина Рашева спечели три златни медала от Германия

/КРОСС/ Кристина Ташева - Спортен талант на „Еврофутбол", спечели три златни медала от международния турнир по художествена гимнастика „Падер", който се проведе в германския град Падерборн през уикенда. Тя бе безапелационна при жените и в събота се качи на най-високото стъпало в многобоя. В неделя състезателката на столичния клуб „Академик" постигна едни от най-високите оценки в кариерата си - 17.700 на обръч и 17.650 на бухалки, което й осигури още две златни отличия на отделните уреди. „Изключително сме доволни от резултатите и от играта на Криси", сподели от летището треньорката й Елена Дукова. Припомняме, че миналата година 21-годишната софиянка спечели 4 медала от същото състезание - злато на бухалки и три сребърни - в многобоя, на обръч и на топка. Кристина Ташева е Спортен талант на „Еврофутбол" за втора поредна година, а състезателната й подготовка и възстановяване се поема от едноименната програма на българския букмейкър.Успехи постигнаха още от Спортните таланти на „Еврофутбол". Мариела Николова зае 9-о място при девойките на Балканиадата по ветроходство, която се състоя от 31 август до 06 септември в сръбския град Голубац. За съжаление, при почти пълно безветрие бяха проведени едва три гонки в класа на Мариела - „Лазер 4.7", което й донесе 20-а позиция в общото класиране