09/13/15 18:53

ОФК “Поморие” оглави класирането в “Б” група

ОФК “Поморие” оглави класирането в “Б” група след победа в 7-ия кръг над гостите от ПФК “Верея” с 4:1.
Домакините вкараха три гола пред 1200 ентусиазирани зрители още до почивката. Възпитаниците на старши треньора Малин Орачев си осигуриха комфортен класически аванс след попадение на Георги Петков (9мин.), Любомир Божинов ( 14 мин.) от дузпа, Славчо Шоколаров ( 34 мин.). Христо Лемперов (43мин.) удари греда.
През II-то полувреме гостите стигнаха до почетен гол, дело на Джунейт Яшар (75мин). Осем минути преди края Шоколаров покачи на 4:1 след забележителен индивидуален пробив.Така поморийци нанесоха първа загуба на „Верея” и излязоха начело в групата при подреждането с актив от 18 точки.
В следващия си мач новият лидер гостува в 8-ия кръг на ПФК “Спартак” Плевен на 19.09.2015 г./събота/, от 17:00 часа.