09/23/15 13:43

Даниел Караколев завърши на девето място на Европейското по кану-каяк

/КРОСС/Спортният талант на „Еврофутбол" - Даниел Караколев и патрьорът му на двойка каяк Христо Реков завършиха на девето място на 1000 метра на Европейското първенство по кану-каяк до 23 години в Басков (Румъния). Неговата сестра-близначка, която също е подпомагана от българския букмейкър, допусна грешка в събота и бе дисквалифицирана на същата дистанция. На 500 метра обаче тя достигна до финал „Б" в неделя, където се нареди на 7-ма позиция.  Друг Спортен талант на „Еврофутбол" - Боряна Калейн, обра медалите на международния турнир в Сараево (19-20.09.2015 г.). Тя спечели златни отличия на обръч, топка и бухалки, въпреки дългото 15-часово пътуване. „Много съм доволна от оценките, което е моя лична победа над условията, които не бяха много добри за художествена гимнастика" - заяви Боряна часове, след като се завърна в София. „Благодаря на „Еврофутбол", че ми дава възможност да трупам състезателен опит в различни условия", допълни 15-годишната софиянка. От събота до четвъртък на гребния канал в Пловдив се провежда Държавния отборен шампионат по академично гребане във всички възрасти. Талантът на „Еврофутбол" - Десислава Георгиева финишира на първо място при жените на скиф и на двойка скул със Стойна Пенелова