09/27/15 10:36

Хамилтън взе и Голямата награда на Япония

Британецът Люис Хамилтън направи поредната стъпка към третата си световна титла във Формула 1 като спечели старта за голямата награда на Япония на пистата „Сузука” в неделя. След провала си миналата неделя в Сингапур, където не завърши, пилотът на Мерцедес стартира от втора позиция, но веднага изпревари съотборника си Нико Розберг и до края на състезанието не изпусна водачеството. След лош старт Розберг се смъкна до четвърто място, но след това той успя най-напред да изпревари Валтери Ботас от Уилямс, а след добре избран момент за влизане в бокса - и Себастиан Фетел с Ферари. Фетел, който е четирикратен световен шампион в края на краищата зае последното, трето място на подиума. Съотборникът му Кими Райконен финишира четвърти пред Ботас, Нико Хълкенберг (Форс Индия), двамата пилоти на Лотус Ромен Грожан и Пастор Малдонадо и съотборниците в Торо Росо Макс Верстапен и Карлос Сайнц. Пет стартап преди края на сезона Хамилтън има 277 точки пред Розберг с 229, Фетел с 218, Райконен със 119, Ботас със 111. При конструкторите Мерцедес води убедително с 506 точки, следван от Ферари с 337 и Уйлямс с 208. Следващият старт е на 11 октомври в Сочи за Голямата награда на Русия.