09/30/15 14:55

Гришо отпадна в първия кръг на двойки в Куала Лумпур, Шарапова се отказа от Пекин заради контузия

/КРОСС/Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна в първия кръг на двойки на турнира на твърди кортове в Куала Лумпур с награден фонд 1,04 милиона долара. Димитров и Леандър Паеш (Индия) претърпяха поражение от Рамийз Джунейд (Австралия) и Джонатан Марей (Великобритания) с 5:7, 6:1, 4-10 след 75 минути игра. Българинът и 42-годишният индиец, който има 8 титли на двойки и 9 на смесени двойки в турнирите от Големия шлем, загубиха първия сет след единствен пробив в 11-ия гейм. Във втората част те набързо дръпнаха с 3:0, а след това дадоха още само гейм на съперниците си, за да изравнят резултата. В шампионския тайбрек до 10 точки Джунейд и Марей взеха шест поредни разигравания след 4:4, за да триумфират. Въпреки поражението, Димитров заработи 2475 долара. 24-годишният хасковлия ще играе утре във втория кръг на сингъл срещу шампиона в Куала Лумпур от 2013 година Жоао Сауза (Португалия). Руската звезда Мария Шарапова няма да защитава титлата си на турнира по тенис в Пекин, след като отказа участие в надпреварата през следващата седмица заради контузия на предмишницата на лявата ръка. Третата в световната ранглиста получи травмата в началото на третия сет и се отказа в мача от първия кръг в Ухан в понеделник срещу Барбора Захлавова Стрицова от Чехия. Шарапова не е изиграла нито един цял мач от почти три месеца от "Уимбълдън", където загуби от американката Серина Уилямс. Тя пропусна сезона на твърди кортове в САЩ заради травма на крака