10/01/15 11:13

Мачовете в Лига Европа: Бербатов чака Борусия (Д), Божинов гостува в Германия

/КРОСС/Тази вечер ще се изиграят мачовете от втория кръг в груповата фаза на Лига Европа. В някои от тях ще има и българско участие. С най-голям интерес се чака домакинството на ПАОК срещу Борусия (Дортмунд). След като отбеляза дебютния си гол за тима от Солун през изминалия уикенд, днес Димитър Бербатов за първи път ще започне като титуляр. Задачата на ПАОК обаче ще е много сложна, защото Борусия се намира във великолепна форма и няма загуба от началото на сезона. Добрата новина за Бербо и компания е, че наставникът на "жълто-черните" Томас Тухел се отказа от услугите на част от звездите си, за да ги запази за дербито с Байерн (Мюнхен) в неделя. Валери Божинов и Партизан гостуват на Аугсбург с надеждата да добавят поне точка към трите, които спечелиха на старта срещу АЗ Алкмаар. Другият българин в състава на "гробарите" - Иван Бандаловски, не попадна в групата за двубоя. Базел приема Лех (Познан), но ще е без национала Иван Иванов, който доскоро лекуваше контузия и още не е в оптимална форма. Албанският Шкендербю, за който играе Вецислав Христов, гостува на Локомотив (Москва), а Благой Георгиев и Рубин приемат Бордо, съобщи sportal