10/02/15 08:11

Бербо и ПАОК с равенство срещу „Борусия” (Д) в Лига Европа

ПАОК Солун с Димитър Бербатов в състава си стигна само до равенство 1:1 при домакинството си на „Борусия” (Дортмунд) от група „С“ на турнира Лига Европа. Мачът се игра на препълнения стадион „Тумба“. За радост на феновете домакините поведоха с гол на Роберт Мак в 34-ата минута. Гонсало Кастро обаче изравни в 72-рата за немския тим, който въпреки че не бе в оптималния си състав наложи своята доминация на терена особено във второто полувреме.

Бербатов за първи път започна в титулярния състав на старши треньора Игор Тудор. Българинът се представи на високо ниво, въпреки че не успя да вкара гол. 34-годишният футболист се отличи с няколко класни отигравания. Той остана на терена до 89-та минута, когато бе сменен от Пелкас.

„Беше труден мач за мен, тъй като отдавна не бях играл от началото на мач и почти 90 минути. Справихме се добре срещу един от силните състави в Германия. Радваме се, че взехме точка, макар че можеше и да са 3, тъй като те ни вкараха малко случаен гол на края”, коментира Бербатов пред камерата на БНТ, която излъчва двубоя.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ВТОРИЯ КРЪГ НА ЛИГА ЕВРОПА

Група A

Селтик – Фенербахче 2:2

1:0 Лейг Грифит (28), 2:0 Крис Комънс (32), 2:1 Фернандао (43), 2:2 Фернандао (48)

Молде – Аякс 1:1

1:0 Даниел Хестад (8), 1:1 Виктор Фишер (19)

Група B

Рубин – Бордо 0:0

Ливърпул – Сион 1:1

1:0 Адам Лалана (4), 1:1 Ебенезер Асифуах (18)

Група C

Краснодар – Габала 2:1

1:0 Вандерсон (8), 1:1 Додо (51), 2:1 Фьодор Смолов (84)

ПАОК – Борусия (Дортмунд) 1:1

1:0 Роберт Мак (34), 1:1 Гонсало Кастро (72)

Група D

Брюж – Мидтиланд 1:3

0:1 Систо (51), 0:2 Паул Онуачу (67), 0:3 Филип Новак (74), 1:3 Томас Муние (79)

Легия (Варшава) – Наполи 0:2

0:1 Дрийс Мертенс (53), 0:2 Гонсало Игуаин (84)

Лацио – Сент Етиен 3:2

0:1 Мустафа Баял Сал (6), 1:1 Оджени Онази (22), 2:1 Уесли Хьод (47), 3:1 Лукас Билия (80), 3:2 Кевин Моне-Паке (84)

Група H

Бешикташ – Спортинг (Лисабон) 1:1

0:1 Браян Руис (16), 1:1 Гьокхан Тьоре (61)

Локомотив (Москва) – Скендербеу 2:0

1:0 Байе Умар Ниасе (35), 2:0 Александър Самедов (75)

Група I

Беленензеш – Фиорентина 0:4
0:1 Федерико Бернардески (17), 0:2 Хума Бабакар (45+1), 0:3 Тонел (83-автогол), 0:4 Джузепе Роси (90)
Базел – Лех (Познан) 2:0

1:0 Биркир Бярнасон (55), 2:0 Бреел Емболо (90)

Група J

Карабах – Андерлехт 1:0

1:0 Ричард Алмейда (36)

Монако – Тотнъм 1:1

0:1 Ерик Ламела (35), 1:1 Стефан ел Шараави (81)

Група K

Спарта (Прага) – АПОЕЛ (Никозия) 2:0

1:0 Кехинде Фатай (24), 2:0 Якуб Брабец (60)

Шалке 04 – Астерас Триполис 4:0

1:0 Франко ди Санто (27), 2:0 Франко ди Санто (37), 3:0 Франко ди Санто (44-дузпа), 4:0 Клаас-Ян Хунтелаар (84)

Група L

Аугсбург – Партизан 1:3

0:1 Андрия Живкович (31), 0:2 Джи Дон Вон (54-автогол), 1:2 Раул Бобадия (58), 1:3 Андрия Живкович (62)

АЗ Алкмаар – Атлетик (Билбао) 2:1

1:0 Маркус Хенриксен (55), 2:0 Енеко Боведа (65-автогол), 2:1 Ариц Адурис (75)