(http://pik.bg)
Имаме ли в действителност нужда от смартфон с 6 GB RAM
Днес когато си купуваме нов смартфон, гледаме той да има мощен процесор и възможно повече RAM. Мощният процесор позволява на смартфона да обработва данните при по-високи скорости. Това означава, че можете да отваряте по-бързо приложенията, уеб страниците ще се зареждат по-бързо, забавлението с любимата ви игра ще е по-добро.
От друга страна, повечето RAM дава възможност на смартфона да извършва повече задачи едновременно, процеса е известен като многозадачност. Повечето RAM например, означава повече отворени табове в уеб браузъра.
В действителност RAM паметта е един от ключовите компоненти, който влияе на работата на смартфона и гарантира за безупречното изпълнение и стабилността на устройството. Така възниква въпроса: колко RAM е достатъчен, за да се насладя на работата със смартфона си?
Наскоро Samsung обявиха, че са започнали производството на първите в света 12 Gb LPDDR4 DRAM чипове, които ще се базират на 20-nm технология. Те ще позволяват използване на 6 GB RAM памет в смартфоните. Имаме ли нужда от смартфон с 6 GB RAM? Ето на какво мнение са от PC World.
Неизползваната RAM памет е загуба на ресурси
Напоследък някои устройства като Asus Zenfone 2 и OnePlus 2 идват с 4 GB RAM, което е по-добре от 2 GB, особено когато работите едновременно с няколко тежки приложения, играете на някоя от висок клас 3D игра. В действителност обаче, колко хора използват толкова интензивно смартфона си? А независимо от това колко RAM използвате в момента, смартфона ви ще се нуждае от едно и също количество енергия от батерията. Ако имате 6 GB RAM в телефона си и само 2 GB RAM е в употреба в момента, останалите 4 GB оперативна памет няма да правят нищо друго, освен да източват батерията.
Хардуерът и софтуерът се подобриха с времето
Имаше време, когато се възхищавахме на смартфони с едноядрени процесори и 128 MB RAM. По това време, Android също беше в ранните етапи на своето развитие и изпълнена с грешки и бъгове. Тези дни обаче са отдавна отминали.
Съвременните смартфони са оборудвани с топ ниво хардуер – изключително бързи осмоядрени процесори и много повече RAM. Освен това приложенията за Android използват възможно най-малко ресурси когато работят във фонов режим.
Самата платформа, Android изящно управлява RAM паметта като съхранява често използваните приложения и файлове и премахва тези, които вече не са в употреба. Не е нужно да се притеснявате за изчистването на RAM отново и отново тъй като Android го прави вместо вас. Това елиминира необходимостта от телефон с масивна 6 GB RAM памет.
Източник: digital.bg
Свързани новини:
- И Видин обявява грипна епидемия
- Без безплатни бързи тестове за грип
- Приложение на „Майкрософт” ще ни предупреждава за сайтове с фалшиви новини
- Опозиционерът Хуан Гуайдо се обяви за временен президент на Венецуела
- Жената, нападнала медик в Горна Оряховица, е с повдигнато обвинение
- Руската ВТБ: Заложници сме на нарастващ конфликт между Тръмп и Конгреса
- Ивелин Попов се настани в хотела на "Ростов" в Доха, ще подписва
- Алберт Попов спечели втория слалом за ФИС
- Паредес се отдалечава от ПСЖ
- Прекратиха търсенето на самолета със Сала поне за днес
- Погба носи тузарски костюм със своите инициали
- Зафиров: Цената на Неделев е висока
- Емери: Арсенал работи по трансфера на Суарес
- Зафиров: Неделев отхвърли ЦСКА и Лудогорец, търсим нападател и ляв бранител
Виж всички новини от 2015/10/03