10/11/15 20:34

НА ЖИВО: България играе срещу Холандия на Евроволей 2015

Българският национален отбор по волейбол играе срещу Холандия последния си мач от груповата фаза на европейското първенство в зала "Арена Армеец" от 20.45 часа.

И двата отбора имат по две победи и който спечели този мач, ще заеме първото място в група А. То дава предимството като класиране директно на четвъртфиналите. Този тим ще пропусне един мач от фазата на плейофите.

Загубилият мача ще играе във вторник срещу Словения, която днес загуби от Белгия във Варна и остана на трето място в група С. Другата двойка от този поток на плейофите е между Белгия и Германия, която победи днес Чехия с 3:0.

В група А очаквано победител е Полша, която днес протоколно победи с 3:0 Беларус.

Развитието на мача България - Холандия (най-новото е отгоре)

Геймът върви точка за точка, но сякаш холандците печелят своите с една идея по-лесно, докато за българските национали изисква малко повече усилие. Отделно разпределителят Абдел Азиз разпределя топката перфектно и още не дава шанс на българския блок.

Ван Дайк направи ас, но след това Николов отвърна с нова успешна атака - 9:9.

Първото техническо прекъсване идва при 8:7 за България. Холандците рискуват много сервиса, но сбъркаха два пъти. За момента все още не е заработила българската блокада.

Трета успешна атака на Владимир Николов - 5:5. Засега няма нито една българска атака през центъра. Едва за шестата точка Братоев пробва през Тодоров и се получи.

Първи видеочелиндж, поискан от България при 3:4. Атака на Пенчев излезе в аут, но топката е докосната от холандската блокада - 4:4.

Националите ни превъртяха Ван Дайк, който изпълни два мощни сервиса, а Николай Пенчев беше хванат на тройна блокада. Втора точка за Николов - 2:2.

Първата точка е за България след мощна атака на Владимир Николов.

България започва със стартовата шесторка от първия ден: Владимир Николов, Георги Братоев, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Теодор Тодоров и Виктор Йосифов. Либеро е Теодор Салпаров.