10/12/15 12:19

Спортните таланти на „Еврофутбол“ спечелиха два международни турнира

/КРОСС/Двама от Спортните таланти на „Еврофутбол" - Ивайло Иванов и Марая Любенова, спечелиха два международни турнира по джудо - в Сърбия и Албания. Иво грабна златото в категория до 81 кг. на състезанието в памет на „Звонко Осмайлич" в западната ни съседка, като постигна три успеха с „ипон" срещу сърбин, грък и словенец. На финала 21-годишният монтанчанин а надигра с „юко" отново представител на домакините. Марая Любенова взе поредното си златно отличие, този път от турнира в град Шкодра, Албания, който се проведе на 10.10.2015 г. В категория до 52 кг. Марая срази съперничките за по-малко от половин минути и регистрира две чисти победи с „ипон" над представителка на домакините и състезателка от Република Косово. Успехи завоюваха още трима от Спортните таланти на „Еврофтбол". Боряна Калейн обра златните медали на VІ-тия турнир по художествена гимнастика за купа „Диляна" в град Пазарджик, в който участие взеха 140 състезателки от 17 клуба. Боряна зае първо място в многобоя и на отделните уреди в категория „Елит", а заедно с нейната наставничка от "Левски Триадица" - Марияна Памукова, получиха призовете за най-добър треньор и най-добре представил се състезател при жените. „Имах възможност да покажа още два от уредите, които подготвям за следващата година - обръч и лента