10/13/15 09:34

Белгия и Германия определят съперника на България на Евроволей 2015

/КРОСС/След един ден почивка днес се подновяват мачовете от европейското първенство по волейбол в България и Италия. Осем отбор ще излязат на игрището в зала "Арена Армеец" в София и зала "ПалаЯмамай" в Бусто Арсицио, за да определят последните четири участника в четвъртфиналите. България, Франция, Полша и Русия вече имат гарантирано място в следващата фаза, а Холандия, Германия, Италия, Естония, Белгия, Словения, Сърбия и Финландия ще играят днес плейофи за попълването на финалната осмица. Българският отбор ще играе на четвъртфиналите с победителя от двубоя между Белгия и Германия. Срещата е в "Арена Армеец" от 20.30 часа. Германците са категоричен фаворит според специалистите и букмейкърите. Те започнаха шампионата с тежка загуба от България. След това загубиха умишлено от Холандия, за да не завършат втори в групата и да избегнат евентуален четвъртфинал с Полша. В последния си мач срещу Чехия обаче бундестимът показа реалните си възможности, като позволи на съперника да спечели скромните 44 точки. Белгийците играха много стабилно в Световната лига, но имаха доста проблеми в подготовката за европейското първенство. Те бяха сполетени от контузии, а резултатите им в контролите бяха доста неубедителни. "Това повлия на качеството на нашата работа. Играхме 12 контроли и спечелихме само една или две