10/14/15 22:52

България разби Германия и е на полуфинал на Евроволей 2015

Българският отбор по волейбол победи убедително Германия с 3:0 гейма (25:19, 25:23, 25:23) и се класира за полуфиналите на европейското първенство. Там нашият отбор ще играе срещу Франция. Двубоят с Германия започна равностойно. Резултатът се движеше равен до 5:5, но след това българите успяха да дръпнат с 11:6. Последва много силна игра от Германия на блокада, която доведе до изравняване - 11:11. Българите обаче се окопитиха и успяха да стигнат до 16:14 на второто техническо прекъсване. Нашите продължиха със силната игра и затвориха гейма много концентрирано с 25:19. Вторият гейм бе по-равностоен. Германците успяваха да поддържат пълен паритет на игрището и дори стигнаха до 16:15 в своя полза на второто прекъсване. България изравни, а след това ас на Виктор Йосифов ни даде преднина за 17:16. Нашите волейболисти направиха няколко много добри спасявания в защите, които бяха увенчани с успешни контри за 20:17. Последва размяна на точки до 23:20. Блокада на Виктор Йосифов даде успеха на България във втората част с 25:23. Последният гейм в мача също бе равностоен. Все пак в края му победата за българите изглеждаше много близка при 20:17. Тогава обаче посрещането ни и разпределителят Георги Братоев излязоха от строя. Така се стигна до 20:20. В игра влезе вторият разпределител Агонцев, който също направи грешка и Германия дръпна с 21:20. Пламен Константинов взе прекъсване. България отново поведе с 22:21 след грешки на германците. Нова германска грешка - аут на Йохен Шьопс и се стигна до 23:21. Георг Гроцер се завърна в игра на мястото на Йохен Шьоопс. Кристан Фром намали до 22:23. Лукас Кампа заби ас и донесе равенство - 23:23. Последва грешка на Кристиан Фром, който докосна мрежата и изведе България до мачбол при 24:23. Двойна българска блокада донесе победата с 3:0 гейма.