10/14/15 22:53

Мъжкият национален отбор на България се класира за „Топ 4“ на Евроволей 2015

Мъжкият национален отбор по волейбол на България се класира за „Топ 4“ на Европейското първенство по волейбол за мъже, което се провежда в България и Италия.
В мач от четвъртфиналите на турнира, пред над 13 000 зрители в зала „Арена Армеец“ избраниците на селекционера Пламен Константинов победиха тима на Германия с 3:0 гейма (25:19, 25:23, 25:23).
На полуфиналите България ще играе срещу победителя в Световната лига Франция.
Мачът е на 17 октомври (събота) в зала „Арена Армеец“.
В първия гейм избраниците на селекционера Пламен Константинов спечелиха с 25:19 точки. Частта продължи 39 минути.
Първата задължителна пауза в гейма дойде при две точки аванс за България – 8:6 точки. При второто задължително прекъсване България водеше с 16:14 точки. След това се стигна и до 20:16 точки в полза на българите.
Геймът бе „затворен“ при 25:19 точки.
Във втората част от самото начало геймът тръгна точка за точка. Първата задължителна пауза бе при 8:7 точки за България, а втората – при 16:15 точки за Германия.
След това избраниците на Пламен Константинов успяха да поведат с 18:16 и 20:17 точки. Стигна се и до 23:20 точки за България.
В края на гейма в игра се включи и Теодор Салпаров.
Краят на гейма дойде при 25:23 точки за България и 29 минути игра.
В третия гейм тимът на Германия започна по-добре, като при първата задължителна пауза водеше с 8:6 точки. Бундесдтимът стигна и до по-комфортна преднина – 11:6 точки. Тогава българите, водени от капитана си Владимир Николов, отново се разиграха и се стигна до 16:15 точки в полза на България.
Последва и 20:17 точки за България. Тимът на Германия не се предаде и доведе резултата до 21:20 точки в своя полза след колеблива игра на разпределителя на България Георги Братоев. Стигна се до 23:21 точки за България след грешки в атака на тима на Германия. Бундестимът отново показа характер и стигна до 23:23 точки. Това обаче бе всичко от тях, като българите спечелиха с 25:23 точки, а с това и мача, и се класираха за полуфиналите на Евроволей 2015.