10/14/15 23:22

Непобедима България смаза Германия и се класира за полуфинал

/КРОСС/ Непреклонният национален отбор на България за втори пореден път безапелационно надви отбора на Германия и се класира за полуфинала на Евроволей 2015. Припомняме, че българите отнесоха именно немците в първия си мач от първенството. Родните лъвове безпроблемно победиха Германия във втория четвъртфинален двубой с 3:0 (25:19, 25:23, 25:23), игран пред повече от 13 000 невероятни български фенове в столичната зала "Арена Армеец". Владимир Николов бе най-резултатен с 14 точки (3 аса, 1 блок, 36% ефективност в атака), а Тодор Алексиев добави още 11 точки (4 блока, 47% ефективност в атака, 48% перфектно и 63% позитивно посрещане). Теодор Тодоров блесна с 8 точки (6 блока, 50% ефективност в атака), а Виктор Йосифов се отличи с 11 точки (1 ас, 3 блока, 70% ефективност в атака). Звездата Георг Гроцер остана само с 3 точки (1 блок) и записа едва 18% ефективност в атака. Маркус Бьоме стана най-резултатен за Германия с 11 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака). В събота, на полуфинала България ще срещне победителите от Световната лига през 2015 година - Франция, които се наложиха над Сърбия с 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) в другата 1/4-финална среща. Другият полуфинал ще бъде изигран между отборите на Словения и Италия. Словенците успяха да измъкнат трудна победа над Полша, а италианците победиха Русия