10/15/15 11:20

Пламен Константинов: Бяхме едно цяло

/КРОСС/С победата с 3:0 гейма над Германия българският национален отбор по волейбол си осигури полуфинал на Европейското първенство и в събота от 20.45 часа ще се изправят срещу Франция. Изиграхме още един мач като отбор. Големият мъж днес се казва Николай Пенчев. Той намери сили да изнесе тежестта. Целият отбор игра и за него. Втори път побеждаваме Германия по този начин. Не е било случайно. Справихме се с основните им ударни единици. Това реши двубоя. Важен е резултатът, който си струва всичко, заяви Пламен Константинов след мача пред журналисти. Най-добрият отговор е на игрището. Другото са приказки. Предстоят ни още мачове. Отборът трябва да играе за удоволствие. Изпълнихме това, което си бяхме поставили предварително като цел. Това не значи, че ще се задоволим с полуфинала. Няма слаби отбори, но няма и такива, които не може да победиш. Въпросът е в този мач, който ще се изиграе. Момчетата трябва да си оставят сърцата си на полето, не ме интересува резултатът. Показваме невероятен дух. Гордея се с момчетата, с желанието и амбицията им, добави треньорът на България. Много съм щастлив. Постигнахме целта на това европейско първенство. От сърце благодаря на тази публика. Нека тези хора да ни подкрепят още веднъж, за да спечелим медал. Франция е неудобен за нас съперник. Имаме своите шансове. Ще се борим докрай, каза от своя страна капитанът на отбора Владимир Николов. Разпределителят Георги Братоев също беше много щастлив след края на мача