10/15/15 09:15

Поредната българска победа на Евроволей 2015 бе за Ники Пенчев, който загуби баща си, но игра като лъв

/КРОСС/Българският национален отбор по волейбол победи Германия с 3:0 гейма и се класира за полуфиналите на европейското първенство по волейбол. За място на финала момчетата на Пламен Константинов ще срещнат отбора на Франция в събота в зала "Арена Армеец" в София. "Изиграхме още един мач като отбор. Изиграхме го най-вече заради големия мъж на игрището - Ники Пенчев. Това ни обедини допълнително, целият отбор игра и заради него. Той намери сили да играе и да изнесе тежестта на мача. Тази победа е основно за него!", заяви селекционерът на България Пламен Константинов след победата. Всички национали се събраха в кръг на игрището и Теди Салпалтов обяви: "Тази победа е за големия Ники Пенчев, който загуби баща си, но игра като лъв. Тази победа е за баща ти, Ники!" Сълзите от радост и тъга на националните герои само след миг се превърнаха в повод за бурни скандирания "Ники Пенчев" от хилядите по трибуните в "Арена Армеец". Французите спечелиха четвъртфиналния мач срещу Сърбия с 3:1 гейма. Другият финалист ще се определи между отборите на Словения и Италия. Словенците детронираха световния шампион от Полша, след като го победиха с 3:2 гейма, а другият домакин на първенството - Италия, спечели с 3:0 над Русия. България победи за втори път в рамките на няколко дни Германия по категоричен начин, след като ги надиграха със същия резултат в групите