10/17/15 08:29

Евроволей2015: България загуби от Франция след тайбрек

България загуби от Франция с 2:3 в полуфинала на Еропейското първенство по волейбол и в неделя ще играе за третото място с Италия. Българите поведоха с 2:0 гейма, но французите успяха да изравнят. В тайбрека Франция победи с 12:15. Oтборът на Франция излезе като фаворит, след като този сезон показва най-добрата игра в света и спечели по-рано Световната лига.  България започна силно мача, като поведе със 7:3 и запази преднината до второто техническо прекъсване - 16:10. Българите не се отпуснаха и взеха гейма с 25:18. България поведе с 3:2 в началото на втория гейм, но французите успяха да обърнат играта за 8:5 в тяхна полза при първото прекъсване. България успя да изравни 17:17 и дръпна до 23:20 и успя да затвори гейма - 25:22. В третия гейм французите поведоха с 6:8, но България изравни за 10:10. Резултатът бе равен и при 14:14, но след това французите поведоха с две точки и запазиха преднината си до 19:22. Българите обаче изравниха за 23:23, след което двата тима си размениха по една точка. Франция обаче показа по-силни нерви и спечели гейма с 24:26. В четвъртия гейм Франция поведе с 1:4 и запази преднината си до 13:16. Българите изравниха за 17:17, след което мачът се движеше точка за точка до 20:20. Французите обаче взеха следващите четири точки и спечелиха гейма с 21:25. България започна много силно тайбрека и поведе с 4:1, но французите обърнаха играта и поведоха с 6:8. След това двата отбора си размениха по една точка. Българите изравниха за 9:9. Мачът се движеше точка за точка до 11:11, след което французите поведоха за 11:13. Франция не изпусна преднината си до края и спечели мача с 12:15. България изнесе мача с основен състав Георги Братоев, Виктор Йосифов, Николай Пенчев, Владимир Николов, Теодор Тодоров, Тодор Алексиев - Владислав Иванов-либеро. След мача капитанът Владимир Николов, който изпусна две решаващи атаки, пое отговорността за загубата. В другия полуфинал Словения изненадващо разби Италия с 3:1 (25:13, 23:25, 25:20, 25:20). Очаквайте подробности.