10/17/15 08:29

Евроволей2015: България и Франция играят тайбрек в битка за финала

България и Франция ще определят с тайбрек кой да играе на финала на Европейското първенство по волейбол. Българите поведоха с 2:0 гейма, но французите успяха да изравнят. България започна силно мача, като поведе със 7:3, като запази преднината и при второто техническо прекъсване - 16:10. Българите не се отпуснаха и взеха гейма с 25:18. България поведе с 3:2 в началото на втория гейм, но французите успяха да обърнат играта за  8:5 в тяхна полза при първото прекъсване. България успя да изравни 17:17 и дръпна до 23:20 и успя да затвори гейма - 25:22. В третия гейм французите поведоха с 6:8, но България изравни за 10:10. Резултатът бе равен и при  14:14, но след това французите поведоха с две точки и запазиха преднината си до 19:22. Българите обаче изравниха за 23:23, след което двата тима си размениха по една точка. Франция обаче показа по-силни нерви и спечели гейма с 24:26.   В четвъртия гейм Франция поведе с 1:4 и запази преднината си до 13:16. Българите изравниха за 17:17, след което мачът се движеше точка за точка до 20:20. Французите обаче взеха следващите четири точки и спечелиха гейма с 25:21. В другия полуфинал Словения разби Италия с 3:1 (25:13, 23:25, 25:20, 25:20). Очаквайте подробности.