10/18/15 14:17

България излиза в битка за бронза от Евроволей2015

Българските волейболисти излизат в неделя в 17.45 часа срещу Италия в битка за бронзовия медал от Европейското първенство. Предишната вечер момчетата на Пламен Константинов загубиха в инфарктен мач с Франция, който водеха 2:0, но след загуба в третия гейм се разминаха на косъм с победата и от участие на финала. Той ще се играе в 20.45 часа и другият претендент за титлата е Словения, която изненадващо отстрани италианците на другия изигран в събота полуфинал. "Трябва да се опитаме да се възстановим и психически, и физически за една нощ, което е невъзможно, защото този полуфинал ще остане в спомените ни завинаги. Ще трябва да се концентрираме, доколкото е възможно, и то срещу противник, който иска да си тръгне с нещо от европейското първенство", заяви Константинов пред БНТ след мача. Това ще е третият опит за бронзов медал на българския тим в последните четири шампионата. Те спечелиха срещу Русия с 3:0 през 2009 г. и загубиха със същия резултат от Сърбия преди две години. България има общо пет отличия от европейски първенства - едно сребърно и четири бронзови. Италия заема второто място във вечната класация с 12 медала, от които шест златни, четири сребърни и две бронзови. "Не знам как ще се вдигнем за следващия мач. Поне още един месец ще мислим за двубоя с Франция и за пропуснатия шанс. И то да има Словения на финал вкъщи, такъв шанс няма да имаме още хиляда години", коментира либерото Теодор Салпаров. Във финал на първенство за златото ще претендират два отбора, които никога не са били европейски шампиони. Французите имат четири загубени финала, докато словенците досега дори не бяха стигали четвъртфиналите. Очаквайте подробности