10/18/15 19:28

Волейболистите ни станаха 4-ти в Европа и първи в сърцата ни

Националите ни по волейбол загубиха от Италия мача за третото място на Евроволей с 3:1 гейма. Двубоят бе игран в "Арена Армеец" пред нестихващите възгласи на българската публика.  Първият гейм завърши бързо в полза на италианците при резултат 25:20. Във втората част личеше мощта на "адзурите" и изтощението на нашите момчета, като геймът завърши 25:14. В инфарктния трети гейм България показа защо е сърцат отбор и успя да надделее с 25:23 точки. В последния гейм италианците не дадоха много шансове и така Италия победи с 3:1 гейма. България стигна до мач за третото място след няколко безупречни мача както в груповата фаза, така и срещу отбора на Германия на 1/4 финала.  На 1/2 финала България се срещна с тима на Франция, който направи обрат от 2:0 сета и така двубоят завърши в ползва на французите с 2:3.