10/18/15 14:17

Силите на България не стигнаха за бронза от Евроволей2015

Силите на националния ни отбор по волейбол не стигнаха за победа над италианския им съперник в битката за бронза в Европейското първенство. Момчетата на Пламен Константинов отстъпиха с 1:3, въпреки появилата се надежда след взетия от тях трети гейм и мощната подкрепа на българската публика в зала "Арена Армеец" в неделя. След като изпратиха у дома германците след четвъртфинала, волейболистите на косъм загубиха полуфинала от Франция с невероятно добра игра, която им даваше надежди за бронза. В крайна сметка обаче тимът на Италия категорично победи нашия отбор като взе първия гейм с 26:18, втория - с 25:14, и четвъртия – с 25:20. Българите надвиха трудно в третия с 25:23, но победата не успя да ги вдигне достатъчно, за да могат да вземат мача. Макар да загубиха, момчетата бяха поздравени накрая от 12-хилядната публика, която не спря да вика за тях през цялото време и се опитваше да ги надъха. След последния съдийски сигнал и поздравленията за италианците българските волейболисти, по идея на либерото Теодор Салпаров, минаха през залата, отдавайки почитта си към публиката. И в четирите гейма италианците показаха стегната игра, българските национали се опитваха да дадат най-доброто от себе си, но бързо губеха настроение, когато противникът тръгваше да се откъсва с по-съществена разлика в резултата. От коментарите на волейболистите след загубата от Франция стана ясно, че тонусът им пада заради пропуснатия шанс за финал, който бе така желан от българите. "Не знам как ще се вдигнем за следващия мач. Поне още един месец ще мислим за двубоя с Франция и за пропуснатия шанс. И то да има Словения на финал вкъщи, такъв шанс няма да имаме още хиляда години", коментира Салпаров в събота вечерта. "Трябва да се опитаме да се възстановим и психически, и физически за една нощ, което е невъзможно, защото този полуфинал ще остане в спомените ни завинаги. Ще трябва да се концентрираме, доколкото е възможно, и то срещу противник, който иска да си тръгне с нещо от европейското първенство", заяви треньорът Пламен Константинов пред БНТ след полуфиналния мач с Франция. България има общо пет отличия от европейски първенства - едно сребърно и четири бронзови. Италия заема второто място във вечната класация с 12 медала, от които шест златни, четири сребърни и две бронзови. Във финала на първенството в зала "Алека Армеец от 20.45 часа се срещат отборите на Франция и Словения. И двата отбора досега не са били никога европейски шампиони. Французите имат четири загубени финала, докато словенците досега дори не бяха стигали четвъртфиналите.